fa
en
تلفن :  30-66961629-021  |  تلگرام : 9901038747

آموزش

آموزش استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت

آموزش استفاده از دیتالاگر دما و رطوبت

برای استفاده از دیتالاگر لاگ تگ، باید چند مرحله انجام شود که به تفسیر توضیح داده می شود:

مرحله۱:

ابتدا باید با توجه به سیستم مورد استفاده نرم افزارهای مربوطه را دانلود و سپس نصب کنید که این نرم افزارها شامل درایورcradle(رابط بین لاگ تگ و کامپیوتر)  و برنامه خود data Logger است.

برای درایور Cradle باید نرم افزار زیر نصب شود

http://logtagrecorders.com/wp-content/uploads/USB_Interface_Cradle_Driver_Installation_1.14.exe

در صورتی که نرم افزار نصب نشد ( که به علت قدیمی بودن سیستم است) می توانید ورژن قبلی ان را بگیرید

http://logtagrecorders.com/wp-content/uploads/USB_Interface_Cradle_Driver_Installation_1.13.exe

سپس باید نرم افزار مربوط به data Loggerرا که در زیر آمده دانلود و نصب کنید

برای ویندوز۷  به بعد :http://logtagrecorders.com/wp-content/uploads/ltanalyzer_30r8.msi

برای ویندوز Xp :  http://logtagrecorders.com/wp-content/uploads/ltanalyzer_29r8.msi

 برای نصب نرم افزار data Loggerبهتر است به اینترنت متصل شوید در غیر این صورت باید برنامه netframe-work ورژن ۴ به بعد در سیستم داشته باشید

 

مرحله ۲:

بعد از نصب نرم افزارها،نرم افزار مربوط بهdata Loggerرا باز کرده cradle  را متصل کنید ودیتالاگر لاگ تگ را درون آن قرار دهید (سیستم پیام وصل شدن Cradle  را به عنوان ورودی USB می دهد)

در صورتی که دیتالاگر لاگ تگ، از قبل استفاده شده باشد ودماهایی را خوانده باشد  نمودار دما بر حسب زمان داده می شود،درغیر این صورت بعد از وصل کردن دیتالاگر لاگ تگ گزینه wizard را کلیک کنید.

سپس صبر می کنید تا سیستم Data Logger LogTag را بخواند و داده های قبلی را دانلود کند. بعد از سبز شدن کامل خط downloading نمودار کشیده شده و داده ها در فایل داکیومت لاگر به طور اتوماتیک Save شده است.

مرحله ۳:

حال باید دیتالاگر لاگ تگ را برای استفاده بعدی آماده کنیم:

برای این کار باید آن را configure کرد. می توانید از همان  wizard و بعد از سبز شدن downloading  کلید پایین سمت راست configure و یا در صفحه ی ابتدایی  گزینه LogTag و configure را بزنید.

سپس صفحه ی configure  باز می شود.

در قسمت description اسمی برای دیتالاگر لاگ تگ انتخاب کنید (این قسمت برای خودتان است)

۲ گزینه بعدی برای گذاشتن password است تا کسی اطلاعات را دانلود و یا configure را تغییر ندهد(این بخش اختیاری است)

در قسمت بعد ۲ گزینه push button start (با زدن دکمه استارت روی لاگر) و date/time start (در زمان و روزی که می توانید مشخص کنید) لاگرروشن می شود که بسته به کارتان یکی را انتخاب می کنید.

قسمت بعد مهم ترین قسمت برای کار است

درگزینه سوم (record a reading every)

یعنی هر چند دقیقه یا ثانیه دما را بخواند . با تغییر آن ۲ گزینه ی بالا نیز تغییر می کند گزینه دوم تعداد دمایی که لاگر می تواند بخواند و گزینه ی اول تعداد روزی که طول می کشد این تعداد را بخواند.

به طور مثال اگر  هر ۱۵ دقیقه بخواند بعد از ۸۳ روز حافظه پر می شود و قبل از آن باید اطلاعات قبلی را خالی کنید .حال اگر هر ۳۰ دقیقه بخواند بعد از ۱۶۶ روز حافظه پر می شود.

گزینه ۴ (begin recording after a delay of) شما می توانید مقداری delay به آن بدهید بدین معنی که مثلا اگر مانند عکس ۴ ساعت باشد یعنی بعد از زدن دکمه استارت لاگر شروع به خواندن دما نمی کند و ۴ ساعت بعد شروع می کند اینگونه شما تا زمانی که لاگر را در محفظه بگذارید دماهای پرت در نمودار ندارید.مقدار delay به کار شما بستگی دارد.

در قسمت بعد می توانید ۱ دمای بالا و یک دمای پایین برای دیتالاگر لاگ تگ مشخص کنید  که اگر دما بالا تر از ۱۰ و یا پایین تر از ۲ آمد چراغ alert روی دیتالاگر شروع به چشمک قرمز زدن می کند (برای ریست کردن alert میتوانیید دکمه استارت را دوباره بزنید) و اگر دما بالا تر یا پایین تر نرود چراغ ok چشمک سبز میزند که به معنی خواندن دما در محدوده مشخص شده است.

 

بعد از مشخص کردن گزینه های بالا کلید Configure  پایین سمت راست را بزنید تا لاگر confige شود.

بعد از خوردن تیک سوم می توانید دیتالاگر را برداشته دکمه استارت را بزنید و دیتالاگر  طبق Configure شما شروع به خواندن می کند.

مرحله ۴:

برای save کردن می توانید گزینه file و سپس  save as را بزنید تا در محلی که میخواهید save کنید (می توانید آن را به صورت pdf,word,.. Save کنید) و یا با زدن گزینه پرینت نمودار را save کنید.

 

توجه داشته باشید

 برای متوقف کردن و ریست کردن لاگر آن را باید حتما به وسیله Cradle به سیستم متصل کرده و اطلاعات را Save کنید و بعد دوباره لاگر را Configure  کنید در غیر این صورت یا اطلاعات شما پاک می شود یا لاگر ریست نشده و بعد از در اوردن از cradle ادامه اطلاعات قبلی می ریزد(نمودار جدید را خراب میکند).

 

بعد از هر بار استفاده حتما لاگر را دوباره configure  کنید تا اطلاعات قبلی پاک و آماده استفاده باشد

 

دیتالاگر لاگ تگ به صورت اتوماتیک اطلاعات را هر دفعه که به سیستم وصل می کنید save  میکند و در فایل C:\Users\asus\Documents\My LogTag Data می ریزد

 

شما در قسمت پایین صفحه ی اصلی می توانید اطلاعات را به صورت exel و یا گزارشی از آن و یا خلاصه ای از زمان و نحوه Configure آن مانند عکس ببینید

این اطلاعات در فایل فوق الذکر نیز Save می شود.

 

نکته( تغییر حالت واحد دما): برای تغییر واحد دمای استفاده شده به درجه سلسیوس ابتدا باید در قسمت edit<option بروید و گزینه اول (واحد دما را تغییر بدهید.

با تشکر: دانش پژوه کار

 

                                           

جدول مدل ها و مشخصات دیتالاگر لاگ تگ

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت دانش پژوه کار میباشد.