fa
en
تلفن :  30-66961629-021  |  تلگرام : 9901038747

استریپ های تشخیصی( خرید و فروش نوار ادرار ودالب با قیمت مناسب)

لیست نوار های ادرار شرکت

نوار تست ادرار ودالب(vedalab)

 

نوار ادراری ودالب (vedalab) ساخت کشور فرانسه می باشد که با بررسی ۱۱ پارامتر از کیفیت مناسبی برای مراحل اولیه ی آنالیز ادراری برخوردار می باشد.

نتایج تست اطلاعات ارزنده ای را در مورد وضعیت متابولیسم کربوهیدارتها ، عملکرد کبد و کلیه ، تعادل اسید- باز و عفونت دستگاه ادراری ارائه می دهد.

 

در صورت نیاز به اندازه گیری تنها پارامترهای Glucose (گلوکوز)، ph (پی اچ)، Protein (پروتئین) میتوانید از نوار ادرار ۳ پارامتری ودالب استفاده کنید.

این نوار ادرار دارای  مجوز وزارت بهداشت می باشد، جهت مشاهده سایت وزارت بهداشت اینجا کلیک بفرمایید.

اساس شیمیای هر پارامتر نوار ادراری ودالب در بروشور داخل جعبه موجود است.

نوار ادراری ودالب با توجه به دامنه ی دمایی وسیع ، جهت نگهداری ، قابلیت انبارش در یخچال و انبار خشک را دارا می باشد.

این نوار ادراری در صورتی که در ظرف اصلی نگهداری شود تا پایان زمان انقضای درج شده در ته ظرف قابل استفاده می باشد.

با توجه به رعایت تمام استاندارد ها،نوار ادراری vedalab دارای گواهینامه CE و ISO می باشد.
قیمت نوار ادرار ودالب  با توجه به نمونه های مشابه خارجی و کیفیت بسیار مقرون به صرفه می باشد.

ضمن رعایت نکات کلی در مورد نحوه ی استفاده از نوار های ادراری ودالب توجه شما را به چند نکته مهم در این زمینه جلب می نماییم:

  1. پس از بیرون آوردن هر نوار ادراری از ظرف مخصوص، بایستی ظرف مدت ۳۰ دقیقه استفاده شود.
  2. کم رنگ تر شدن یا پر رنگ تر شدن نوار ممکن است نشان دهنده ی تغییر  کیفیت جوابدهی در ان باشد و می بایست جهت کنترل از کنترل های مثبت و منفی تجاری یا تهیه شده در آزمایشگاه بهره گرفت.
  3. حتما از ادرار مخلوط شده و سانتریفیوژ نشده استفاده شود.
  4. جهت بررسی دقیق تر پارامتر هایی نظیر بیلی روبین ، اوروبیلینوژن که در معرض نور ناپایدارند و همچنین نیتریت بهترین نمونه، نمونه صبحگاهی است
  5. حضور مواد پاک کننده پوست نظیر کلرهگزیدین ممکن است روی تست پروتئین تاثیر داشته باشد
  6. مدت زمان قرار دادن نوار ادراری در ظرف نمونه نبایستی بیش از ۲ ثانیه باشد
  7. اضافه ی ادرار روی نوار را با تماس پشت نوار با لبه ی ظرف نمونه خارج کنید و نوار ادراری را به صورت افقی روی کاغذ جاذب قرار دهید
  8. پس از طی زمان مناسب ، نوار ادراری را در مقابل نور کافی و به صورت افقی در کنار جدول رنگی روی ظرف بخوانید.
  9. دستور العمل کنترل  کیفی  و هر گونه  اطلاعات تکمیلی به طور  کامل در بروشور کیت موجود می باشد و در صورت نیاز کارشناسان شرکت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

نوارهای ادراری با استفاده از شیمی خشک پارامترهای مختلف (گلوکز، پروتئین و … ) را در ادرار جستجو  می کنند . نظر به فراوانی استفاده از این نوارها و فقدان  مواد کنترلی در دسترس برای همه آزمایشگاه‌ها ، ارزیابی این نوارها نیز مانند سایر   کیت‌ها  از اهمیّت بسزایی برخوردار است. به منظور ارزیابی نوارهای ادراری، برای هر یک از پارامترهای موجود در نوار به طور جداگانه نمونه هایی با غلظت مشخص تهیه می‌شود. پایه‌ی نمونه های تهیه شده، ادرار تازه می باشد .

 

جمع آوری و نگهداری ادرار به عنوان پایه

برای این کار از ادرار تازه‌ی افراد سالم استفاده می‌شود.پس از اینکه یکایک ادرارها را با نوارهای ادراری معتبرکنترل نمودیم، ادرارهای طبیعی را انتخاب و با هم مخلوط می‌کنیم.در نهایت مجددا ادرار تهیه شده را با استفاده از نوار ادراری تائید شده کنترل می نماییم. حجم ادرار جمع آوری شده باید  متناسب با تعداد استانداردهایی که لازم است در آن روز تهیه شوند، باشد.

 

طرز تهیه‌ی نمونه های معلوم العیار

۱- گلوکز:

متناسب با غلظت گلوکز ثبت شده روی ظرف نوار ادراری نمونه ها تهیه می‌شوند.به طور مثال برای تهیه نمونه ای با غلظت ۵۰ mg/dl  لازم است که میزان  ۵۰ mg گلوکز به ۱۰۰ ml از ادرار جمع آوری شده اضافه شود.به همین ترتیب نمونه‌هایی با غلظت های  ۱۰۰ ,۲۵۰ , ۳۰۰ , ۵۰۰ , ۱۰۰۰ mg/dl تهیه میگردند . صحت غلظت نمونه‌های تهیه شده را با روش گلوکز اکسیداز و در مقابل  کنترل صحت تائید می‌نماییم.

 

۲- پروتئین :

با استفاده از استاندارد آماده ۵ g/dl ، غلظتهای ۳۰,۱۰۰,۵۰۰ mg/dl تهیه می‌شود. این استاندارد تنها آلبومین موجود در ادرار را مشخص می‌نماید .صحت استانداردهای تهیه شده با کیت توتال پروتئین(روش بیوره) و در مقابل کنترل صحت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

۳- خون:

الف) هموگلوبین:

برای تهیه‌ی نمونه‌ی مشخص هموگلوبین، ابتدا هموگلوبین نمونه‌ی خون را اندازه گرفته سپس خون را با استفاده از آب مقطر لیز و رقیق می‌نماییم. برای این کار ۰٫۱ ml خون را با استفاده از آب مقطر به حجم ۱۰۰ ml می‌رسانیم. حال از این محلول غلظتهای مورد نظر  ۰٫۰۳,۰٫۲ ,۱ mg/dl هموگلوبین تهیه می‌کنیم.

مثال: فرض می‌کنیم غلظت هموگلوبین نمونه‌ی خون ۱۴g/100باشد.  ۰٫۱ ml  از خون را به  ۱۰۰ ml آب مقطر اضافه کرده و آن را لیز می‌کنیم. با این کار غلظت هموگلوبین محلول به ۱۴mg/dl رسیده است. حال برای تهیه غلظت  ۱ mg/dl به صورت زیر عمل می نماییم:

N1V1=N2V2

۱۴ * V1 =1*10                          V1 = 0.75 ml

به این ترتیب۷۵/۰ میلی لیتر از محلول رقیق شده را توسط ادرار به حجم  ۱۰ ml می رسانیم

ب)RBC

تهیه‌ی استاندارد RBC مشابه هموگلوبین می باشد ، با این تفاوت که نباید نمونه های ما لیز شود.بنابراین:

۱-نمونه ها باید در روز ارزیابی تهیه شود.

۲- برای رقیق کردن نمونه از ادرار به جای آب مقطر استفاده گردد.

 

۴- بیلی روبین :

با استفاده از استانداردهای بیلی‌روبین با غلظت مشخص، می‌توان نمونه‌های مورد نیاز برای ارزیابی بیلی‌روبین نوارهای ادراری را تهیه کرد. پس از تهیه‌ی نمونه‌ها، صحت غلظت آنها را با روش jendrassick grof و در مقابل کنترل صحت تایید می‌نماییم . غلظتهای مختلف بیلی روبین باید روزانه تهیه شوند و در طول مدت ارزیابی، از برخورد نور مستقیم با نمونه‌های تهیه شده جلوگیری گردد .

 

۵- نیتریت:

مقدار بسیار جزئی از نیترات سدیم را با آب مقطر مخلوط کرده و به عنوان نمونه‌ی معلوم العیار نیتریت از آن استفاده می کنیم.

 

۶- اوروبیلینوژن :

استاندارد اوروبیلینوژن را نمی‌توان به طور مصنوعی تهیه کرد. بنابر این برای ارزیابی نوارها از نظر اینپارامتر  باید دست کم از  ۲۰ نمونه‌ی ادرار تازه‌ی اوروبیلینوژن مثبت استفاده شود.

 

۷-آسکوربیک اسید :

برای تهیه‌ی غلظت‌های مختلف آسکوربیک اسید میزان مشخص پودر ویتامین C را در ادرار حل می‌کنیم .

مثال : برای تهیه‌ی غلظت  ۱۰ mg/dl باید میزان  ۱۰mg پودر ویتامین  C را در  ۱۰۰ ml ادرار حل کنیم .

 

۸-لکوسیت:

استاندارد لکوسیت را نمی‌توان به طور مصنوعی تهیه کرد. بنابراین برای ارزیابی نوارها از نظر توانایی تشخیص لکوسیت، باید دست کم  از ۲۰ نمونه‌ی  ادرار تازه‌ی  دارای لکوسیت استفاده شود

۹- کتون :

با استفاده از دو ماده‌ی استن و استو استیک می‌توان نمونه‌ای با غلظت مشخص از کتون تهیه کرد. معمولا برای تهیه‌ی نمونه‌یکتون مثبت، به دلیل مقرون به صرفه بودن، از استن استفاده می‌شود . ولی به دلیل اینکه برخی از نوارهای موجود در برابر استن واکنش نشان نمی‌دهند ، لذا برای کنترل آنها باید از استو استیک استفاده نمود.

برای ارزیابی نوار ادراری از نمونه‌ی استواستیک با غلظت‌های ۵,۱۵,۴۰,۸۰ mg/dl استفاده  می‌شود.

برای تهیه‌ی نمونه‌ی کتون مثب،  ۲۵,۱۰۰,۳۰۰ میکرولیتر استن را به   ۱۰ml ادرار اضافه می‌کنیم . باید توجّه داشت که پس از تهیه‌ی نمونه‌های کتون مثبت، باید سریعا  سر لوله ها با استفاده از پارافیلم مسدود شود. لازم به ذکر است که نمونه‌ی حاوی استن باید روزانه تهیه شود.

 

۱۰- pH

برای بررسی پارامتر  pH در نوارهای ادراری ابتدا نمونه‌هایی از ادرار تازه را جمع کرده سپس با استفاده از دستگاه pH متر ، pHادرار جمع شده را اندازه گیری می‌کنیم. در صورت بالا بودن pH  ادرار با استفاده از چند قطره  اسید سولفوریک pH آن را به زیر ۵ می‌رسانیم. حال قطره قطره سود اضافه کرده و pH آن را روی ۵ تنظیم می‌کنیم. در این حالت نوار را در محلول فرو برده و سریعا خارج می‌کنیم و پس از گذشت مدت زمان مشخص شده توسط سازنده،  رنگ حاصله را با رنگ روی قوطی نوار ادراری مقایسه می‌نماییم.

به همین ترتیب با اضافه کردن سود،pHهای ۶و۷و۸و۹ درست می‌کنیم. و نوار ادراری را  در pHهای معین به صورتی که ذکر شد، مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

 

۱۱- Specific Gravity

برای بررسی پارامتر وزن مخصوص، از نمونه‌ی ادرار با وزنهای مخصوص متفاوت استفاده می‌کنیم برای این کار ابتدا وزن مخصوص دست کم ۲۰ نمونه‌ی ادرار را به کمک رفرکتومتر تعیین می‌کنیم. سپس با نوار ادراری مورد نظر، مقایسه می نماییم.

 

روش انجام آزمایش:

ابتدا نوارها را از نظر فیزیکی بررسی می‌کنیم : بالشتک‌ها ( پدها) نباید کنده شده یا قسمت‌هایی از آنها از نوار جدا شده باشد، باید روی قوطی شاخصی وجود داشته باشدکه مشخص کند موقع خواندن نتایج، نوار ادراری باید در چه جهتی قرار بگیرد، شاخص‌های رنگی روی قوطی باید با رنگ بالشتک‌های آغشته شده با ادرار همخوانی داشته باشد، ترتیب پارامترهای روی قوطی و نوار باید یکسان باشد، فاصله‌ی بالشتک‌های روی نوار و فاصله‌ی شاخص‌های رنگی روی قوطی باید یکسان باشد، عرض نوارها باید یکسان و حدودا ۵ میلیمتر باشد،  بالشتک‌ها پس از آغشته شدن به ادرار، باید انسجام خود را حفظ کرده و به طور یکنواخت رنگ بگیرند.

در مرحله بعد اگر هدف کنترل اولیه‌ی نوار ادراری باشد، لازم است حداقل ۲۰ نوار ادراری از ۳ قوطی مختلف را در هر یک از غلظتهای مورد نظر فرو برده و سریعا خارج نماییم ( ادرار اضافی روی نوار را به کمک لبه لوله می‌گیریم ).پس از سپری شدن زمان تعیین شده‌ی روی قوطی، رنگ حاصله را با کد رنگی روی قوطی مقایسه می‌کنیم .  رنگ حاصله باید کاملا هموژن و مطابق با کد رنگی مربوطه باشد.

حال ۲۰ نوار مربوط به هر غلظت را با یکدیگر مقایسه کرده و جواب نهایی را به صورت درصد گزارش می‌کنیم. محدوده‌ی قابل قبول۹۵% ≤  می باشد.

این کار را با نوار مرجع نیز تکرار می‌کنیم .  میزان اختلاف قابل قبول +/- یک پرده‌ی رنگی است .

سپس ، جهت بررسی کلینیکی، نتایج دست کم۴۰ نمونه‌ی ادرار بیماران را با نوار مورد ارزیابی و نوار مرجع مقایسه می‌کنیم. نمونه‌ها باید طوری انتخاب شوند که برای تمام پارامترها نتایج نرمال و پاتولوژیک را شامل شوند.

به منظور کنترل پایداری، قوطیحاوی نوار ادراری را باید تا پایان تاریخ انقضا نگهداری می کنیم. بهتر است به مدت ۴ ماه ، هر ماه یکبار نوارها را از نظر پایداری بررسی کنیم و یا به روش Accelerated Stability ، نوارها را در دماهای ۳۷ و ۴۵ درجه سانتیگراد قرار داده و پایداری آنها را برای مدت دست کم دو هفته ارزیابی کنیم . برای این کار تمامی مراحل ذکر شده در قسمت قبل را با ۳ نوار ادراری تکرار کرده و نتایج حاصله را بررسی  می‌کنیم.

جهت بررسی حساسیت نوارها برای پارامترهای مختلف می بایست استانداردهایی با حداقل غلظت ادعایی در بروشور برای هر پارامتر به روش ذکر شده تهیه کرد و نوارهای مورد کنترل را از نظر حساسیت مورد ارزیابی قرار داد.

 

اثر مداخله گرها

 

گلوکز :

مواد ضدعفونی کننده نتایج مثبت کاذب و موادی از قبیل اسید آسکوربیک و مواد کتونی ( در غلظت‌های بالا) نتایج منفی کاذب ایجاد می‌کنند.

پروتئین :

هموگلوبین و مواد ضدعفونی کننده نتایج مثبت کاذب ایجاد می‌کنند. ادرار قلیایی( pH>9)  باعث پاسخ مثبت کاذب خواهد شد.

خون :

متابولیت‌های میکروبی (در غلظت بالا ) باعث پاسخ مثبت کاذب می‌شوند. همچنین مواد ضدعفونی کننده و پاک کننده نتایج مثبت کاذب ایجاد می‌کنند. اسید آسکوربیک در غلظت بالا باعث نتایج منفی کاذب می‌شود.

کتون :

فنیل‌کتون‌ها و ترکیبات حاوی فتالئین ایجاد واکنش رنگی غیر طبیعی (قرمز) می نمایند.ترکیبات دارای ۲ مرکاپتواتانل، سولفونات سدیم یا سولفا هیدرید باعث ایجاد نتایج منفی کاذب می‌گردند.

بیلی روبین:

مقادیر بالای اسید آسکوربیک و نیتریت باعث مهار واکنش شده و در نتیجه سبب بروز پاسخ منفی کاذب می‌شوند.

نیتریت:

مقادیر زیاد آسکوربیک اسید باعث نتایج منفی کاذب در آزمایش می‌شود.

اوروبیلینوژن:

مصرف ترکیبات فنازوپیریدین باعث ایجاد نتیجه مثبت کاذب می‌گردد.

نام نوار ادراري مورد ارزیابی:Vedalab سري ساخت:۱۶۰۷۰۵ :Exp.date 2018.06

نام نوار ادراري مورد تاييد Medi test: سري ساخت:    ۲۰۱۸٫۱۲ :Exp.date  ۶۵۶۴۵۱ تاريخ ارزيابي: ۲۰/۱۰/۹۵

نتیجه خوانده شده با نوار مرجع

 

نتیجه خوانده شده با نوار مورد ارزیابی Parameters
  Hemoglobin

 

(+۱)
(+۲)
(+۳)
RBC

 

(+۱)
(+۲)
(+۳)
Bilirubin

 

۱ mg/dl
۲ mg/dl
۴mg/dl
OK Protein

 

Trace Trace ۳۰ mg/dl
۱۰۰mg/dl
۵۰۰ mg/dl
OK Ketone

 

T ۵ mg/dl
۱۵ mg/dl
۴۰ mg/dl
۸۰ mg/dl
۱۶۰ mg/dl

 

 

نتیجه خوانده شده با نوار مرجع

 

نتیجه خوانده شده با نوار مورد ارزیابی Parameters
Nitrit                   

 

+ + Any pink color
Ascorbic acid        

 

۱۰ mg/dl
۲۵ mg/dl
Glucose                      

 

Trace Trace ۵۰ mg/dl
۱۵۰ mg/dl
۲۵۰ mg/dl
۵۰۰ mg/dl
۱۰۰۰ mg/dl
PH                             

 

۵ ۵ ۵
۶ ۶ ۶
۶ ۷ ۶٫۵
۷ ۷ ۷
۸ ۸ ۸
۹ ۹ ۹

جهت خرید نوار ادراری vedalab و همچنین استعلام قیمت و دریافت اطلاعات با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

برای آشنایی با کمپانی VEDA.LAB  به این نشانی  رفته و از سایت و محصولات این کمپانی دیدن بفرمایید و در صورت نیاز به محصولات دیگر کمپانی vedalab، سفارش خود را به واحد فروش شرکت دانش پژوه (۰۹۳۷۳۶۰۹۳۶۶, ۰۲۱۶۶۹۶۱۶۲۹) اطلاع دهید و محصول خود را با قیمتی مناسب در بازه زمانی دو الی سه هفته ای دریافت نمایید.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت دانش پژوه کار میباشد.